Jak działa miernik zanieczyszczenia powietrza Syngeos? (video)
Szukasz solidnego sensora środowiskowego w rozsądnej cenie? Mnogość urządzeń do pomiaru jakości powietrza, jaką można znaleźć na rynku, nie ułatwia wyboru. Dlaczego nasze urządzenia są optymalnym wyborem pomiędzy dokładnością a dostępnością rozwiązania? Jak działa miernik oraz dlaczego powinno ich być w naszym otoczeniu jak najwięcej? Na te i inne pytania, znajdziecie odpowiedź poniżej.
Czujniki jakości powietrza, dostępne pod postacią stacji państwowych są najdokładniejsze w pomiarach, ponieważ wykorzystywana jest w nich metoda grawimetryczna. Jednakże posiadają trudne do pominięcia wady.
- Po pierwsze – koszt ich zakupu oraz późniejszego utrzymania jest poza zasięgiem przytłaczającej większości samorządów w naszym kraju.
- Z tym wiąże się druga wada – tzn. gęstość ich występowania wnosi wiele do życzenia, w zakresie zróżnicowania pomiarów (jeden czujnik, znajdujący się na terenie miasta, nie będzie wskazywał odpowiednich wyników z poszczególnych dzielnic)
Oczywiście urządzenie referencyjne, o wysokiej czułości pomiarowej jest pożądanym wyposażeniem każdego miasta. Ze względu na wyżej wymienione cechy, ilość takich stacji jest mała (w skali kraju).
Tutaj z pomocą przychodzą mierniki laserowe, których przedstawicielem jest także nasz produkt. Nie należy zapominać, że tego typu urządzenia posiadają różną dokładność pomiaru, zatem warto przed zakupem, przeanalizować proponowane przez poszczególnych producentów rozwiązania.
Dlaczego sensory jakości powietrza Syngeos są liderem na rynku urządzeń edukacyjno – informacyjnych?
- Posiadają grzany tor powietrza, przygotowujący próbkę pomiarową do jednolitej analizy składu, niezależnie od warunków atmosferycznych
- Poddawane są regularnym kalibracjom, zgodnie z wytycznymi GIOŚ
- Posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne
- Montowane są za pomocą stopy dystansującej urządzenie od powierzchni budynku, dzięki czemu pomiary są dokładniejsze
Więcej informacji na temat sposobu działania sensorów Syngeos znajdziecie w poniższym filmie.
Jest to zapis naszego udziału w Pikniku Naukowym Klimat i My, organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik oraz Polskie Radio. Wystąpiliśmy w nim, na zaproszenie NASK. Zachęcamy do oglądania!